انتخاب

چت روم نوجوانان محل تبلیغات شما

روز 23 خرداد 88 بعد از یک شب خواب آشفته بیدار شدم و رفتم سراغ کامپیوتر که روشن گذاشته بودم.

چشمام از تعجب گرد شده بود و شوک عجیبی بهم دست داده بود.

یعنی اون 2 هفته رویایی این طور غمناک به پایان میرسید؟ اون همه امید و آرزو دفن میشد؟

با ناراحتی رفتم سر کار و اندک امیدی در ته دل که شاید تا ظهر و اعلام قطعی فرجی بشه. ستاد ا.ن هم دیوار به دیوار دفتر ما بود و در طول دو هفته گذشته بدون توقف وانت و ون بود که بنر و پوستر بارگیری میکرد. اون روز یک آهنگ اعصاب خراب کن گذاشته بودن و شادی میکردن. ظهر شد و اوضاع فرقی نکرد. داشتم دیوونه میشدم. در اون حال یکی از بچه های آژانسی روی یاهو مسنجر پی ام داد که: احمدی باگذشت، بچگی کردیم ببخش.

من اما بخشش نخواستم و نخواهم خواست. همون روز فیلم های اعتراضات آرام مردم توی وب پخش شد. امیدی ایجاد شد. واقعا فکر می کردیم مسئولان کوتاه میان و حق مردم رو برمیگردونن. و چه خیال خامی. اول خس و خاشاک شدیم و بعد از مدتی هم بزغاله و گوساله!!!

با همه بدی ها اون دوره یک نکته خوب داشت و اون اتحادی بود که بین مردم موج میزد و برای من فضای دهه 60 رو زنده میکرد. گذشت و یک بغض سنگین بر فضای جامعه حاکم شد. من دیگه قصد رای دادن نداشتم و تا سال 94 هم بر عهدم استوار موندم. ولی دیدم که باز هم چاره کار در همین رای دادنه. در انتخابات هفته پیش صبح زود رفتم و رای دادم و با افتخار هم رای دادم. از ترس دیوار پیاده رو و اعدام هم نبود.

شنبه شب پیاده زدیم به خیابان. به شکل غیر منتظره با جمعیت خوشحال روبه رو شدیم. رفتیم بین جمعیت و ساعتی رو ایستادیم. شور و شوق جمعیت بعد از 8 سال اندکی از اون بغض سنگین رو خالی کرد. از ته دل اشک ریختم برای اون 8 سالی که عمر ما و تاریخ و اعتبار کشور نابود شد. برای 7 سال بی عدالتی که هنوز هم ادامه داره. مطمئن هستم که اگر فضای 88 رو دوباره درک میکردم، این بغض  کاملا خالی میشد. این بغض هنوز با من هست و شاید روزی بشکنه. امیدوارم در روز آبادانی و نجات کشورم از تندروی های مخرب به زودی شاهدش باشم.

مشخصات

• منبع: http://mami23.persianblog.ir/post/742
  • کلمات کلیدی: جمعیت ,فضای ,مردم ,دیوار ,هفته
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها